Київ, вул. Льва Толстого, 6, 4 - й поверх, офіс 401

Новини

pdf
15 Жовтня 2019

Міфи про іміграцію в Україну

Зараз, напевно, тільки ледачий не говорить про інвестиційну привабливість, про доступність і про фінансовий комфорт України серед іноземців. Пропонуємо пропустити все сказане через сито правди.

Міф номер один - в Україні можна не платити податки.
Це не зовсім правда, скоріше, зовсім не так. Податки платити потрібно, просто в порівнянні з Канадою або Європейськими країнами, ставки невеликі. Існує система спрощеного оподаткування, єдиний податок та податкові пільги, що робить можливим здійснювати бізнес зручно.

Міф номер два - отримати імміграційні документи іноземцю в Україні легко і просто.
З цим можна погодитися тільки при наявності якісного і кваліфікованого посередника між іноземцем та всіма державними органами: від центру зайнятості та міграційної служби до прикордонної служби та МЗС. Правил мільйон, нюанси змінюються з кожним поривом вітру, ну а самі незручні правила, природно, стоять гранітною стіною по кілька років поспіль.
Наявність провайдера допоможе з першого разу отримати правильні документи і не приділяти процесу багато часу.

Міф номер три - без хабарів документи не отримати.
Цей міф хочеться не тільки спростувати, але і попередити будь-які спроби іноземців спробувати «спростити собі життя».
В Україні не тільки можна, а й потрібно отримувати документи без додаткових фінансових впливів. За останній рік система отримання дозволів на працевлаштування та посвідок на проживання була вибудувана таким чином, що написаних правил не уникнути. І якщо пропустили терміни подачі - час назад не повернути, і електронний порядок не порушити. Прискорити процеси, вплинувши валютою теж не можна, так як електроніфікація процесів зайшла досить далеко, і підробити інформацію в базі неможливо.

Міф номер чотири - найлегший шлях отримання посвідки на проживання - шлюб з українським громадянином.
Цей міф, скоріше не тільки про Україну, а й про будь-яку іншу країну. Але хочемо звернути особливу увагу, що в Україні в будинку ніхто не ходить, факт проживання однією сім'єю не перевіряє. Зате термін тимчасової посвідки на проживання по возз'єднанню з родиною видається на 1 рік з можливістю продовження, також на рік. Тобто, обидві людини повинні щороку приходити до Міграційної служби і підтверджувати свій шлюб.
При наявності легальних і доступних процедур отримання документів від студентства до роботи - зовсім не обов'язково шукати добродушних українців, готових укласти шлюб заради документів.

Хотілося б розвінчати ще більше міфів. Але, якщо чесно, більше б хотілося, щоб іноземці приїжджаючи, самі бачили реальний стан справ в країні і розуміли, що міфи - це просто розповідь, який часто далекий від правди.

 

Світлана Можарівська,
Керівник юридичного департаменту