Київ, вул. Льва Толстого, 6, 4 - й поверх, офіс 401

Новини

pdf
11 Червня 2019

Посвідка на тимчасове проживання

Рік тому 01 червня 2018 року набули чинності кардинальні зміни в міграційному законодавстві. Україна перейняла досвід багатьох країн і законодавчо замінила паспортно-подібний вид на проживання біометричної ID-картою.

Будучи не перший рік знайомими з прийняттям нововведень в Україні, було дуже багато очікувань, надій і страхів. Давайте пройдемося по деяким з них в ретроспективі.

очікування
Найнаївніші з нас сподівалися, що книжкові посвідки на проживання іноземців підуть у небуття разом з останнім днем ​​весни. Як тільки пташки заспівають по-літньому, експати відразу почнуть отримувати ID-карти, на яких буде збережена вся інформація - і номер паспорта, і відбитки пальців і всім вже набридла реєстрація місця проживання.

Прагматики налаштувалися на скандали, довгі черги, вибудовування в ночі перед міграційною службою. Були готові і до тривалої затримки у видачі документів, і до підняття ціни за право на проживання в країні в кілька разів.

реальність
Нововведення номер один - електронна система.
Щоб взяти талон, потрібно було рівно в 00.00 зареєструватися на сайті Міграційної служби і дуже оперативно взяти талон на подачу ... через два тижні! В 00.02 талонів вже не було.
Альтернативно потрібно було простояти ніч під Міграційної службою, і першими взяти талон на місці. Так можна було потрапити на прийом до інспектора в цей же день або рівно через тиждень. Але це не точно.
Вирішили все досить швидко. Через кілька місяців в Києві вже можна було звертатися через посередника - Державне підприємство «Документ». Протягом року в майже всіх великих містах України з'явилася можливість подати документи на оформлення / заміну / обмін посвідки на проживання в ДП «Документ», які передають в ГМС самостійно.
До сих пір бачимо захоплення на обличчях іноземців, які дивуються новими можливостями зручно потрапити на прийом, не штовхаючись в коридорах, не плутаючись в кабінетах. Чи не лякає навіть підвищення вартості за подачу, так як, дійсно, комфорт того варто.

Нововведення номер два - бланк дозволу на проживання.
До осені ще експати з подивом отримували всі ті ж книжки. Змінилося тільки те, що при продовженні дозволу на проживання не доставляли штамп з новими термінами, а видавали нову книжечку. Дотримуючись, напевно, з новим законом, в якому формально процедура «продовження» посвідки на проживання замінена «зміною бланка».
З приходом осені почали видавати вже ID-карти. Перші бланки іноді друкувалися з помилками в даних, деякі були з бракованими чіпами - доводилося передруковувати, але все ж до нового року система налагодилася.

Нововведення номер три - терміни.
Згідно з новим законом термін отримання документів при оформленні дозволу на проживання або продовження (обміні) - 15 робочих днів. Були затримки. Багато. Надовго. Але на щастя, вже кілька місяців як іноземці можуть розраховувати на фактичне отримання свого ВВЖ по закінченню 15-ти робочих днів з моменту подачі. Не без неприємних винятків, але все ж.

Нововведення номер чотири - реєстрація місця проживання.
Мабуть, один з найболючіших поки питань адаптаційного періоду. Ми його описували раніше тут. Віднімати Ваш час повторенням не будемо, поки нічого не змінилося.

Нововведення номер п'ять - сім'ї іноземців.
Як говоритися, все нове - добре забуте старе. Після нетривалого заборони, подружжя знову можуть подавати документи на продовження ВВЖ одночасно. Це не може не радувати, тому що при зверненні сім'ї за дозволом на проживання через возз'єднання з чоловіком / дружиною, останній / а повинен особисто бути присутнім при подачі документів. Щоб зменшити кількість візитів експатів в держ.органи, мабуть.

Наступного разу розповімо про найбільший страх всіх іноземців, які приїжджають в Україну - відсутність вимоги документації дітей: чого найбільше боялися, і як склалася практика.


Світлана Можаровская
Керівник юридичного департаменту